Żywe kolory dają lepszy nastrój oraz samopoczucie i energię

Lecznicze koloryStosowanie odpowiednich barw może znacznie poprawić nastrój. Tak samo gdy otaczają barwy zimne lub ponure to nastrój i pogoda ducha może zostać znacznie obniżona. Aby mieć zawsze dużo energii, dobre samopoczucie i pogodny nastrój trzeba zadbać o odpowiednie barwy jakie nas otaczają.

Jakie barwy i kolory poprawiają nastrój, samopoczucie i energię do działania – przede wszystkim takie, które są żywe i wesołe oraz intensywne. Jasne kolory charakteryzują się tym, że korzystnie wpływają na chęć działania i motywację.

Także przy jasnych barwach jest znacznie łatwiej się skoncentrować niż w ponurych pomieszczeniach. Jasne kolory wpływają także na polepszenie samopoczucia oraz zmniejszają ryzyko stanów depresyjnych.

Żywe kolory takie jak przykładowo błękit, zieleń, pomarańcz znacznie poprawiają wewnętrzny nastrój a tym samym ogólne samopoczucie. Bardzo ważne jest, aby w pomieszczeniach gdzie często się przebywa były barwy pozytywne.

Przeciwieństwem są ciemne kolory w tym czarny, mocno czerwony i wszystkie inne barwy bardzo ciemne. Mogą one znacznie pogłębiać złe samopoczucie oraz doprowadzać do stanów depresyjnych, rozdrażnienia czy typowego zmęczenia psychicznego i wypalenia. Kolory i ich odpowiedni dobór odgrywa kluczową rolę w aranżacji domów i wnętrz.

To jakie kolory się zastosuje i będą otaczać w codziennym życiu, zawsze będzie się przekładać na panujący klimat, samopoczucie osób przebywających w danych pomieszczeniach oraz chęć do energicznej pracy i działania. Bardzo istotne jest to, aby zadbać o odpowiednie kolory w domu oraz ich dobre stonowanie. Kolory powinny nadawać świeżości i motywacji a nie ją odbierać jak w przypadku bardzo ciemnych pomieszczeń.

Kolorów jakie można stosować do malowana ścian jest bardzo szeroka paleta, warto wybierać tylko pozytywne barwy. Także zdecydowanie poleca się wybieranie mebli w barwach i wyglądzie bardziej lekkim niż stosowanie czegoś przytłaczającego.

Barwy mają gigantyczne znaczenia dla samopoczucia a nawet zdrowia psychicznego, dlatego warto wybierać wystrój w pozytywnym nastawieniu. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *