Podobne strony do OLX – bezpłatne ogłoszenia

Darmowe ogłoszeniaSerwisy ogłoszeniowe to miejsca, na jakich można szukać okazji do zakupu jak i sprzedawać własne rzeczy czy usługi. Niestety jak to bywa – gdy pojawia się monopol a jedna strona staje się najbardziej rozpoznawalna – dzieje się coraz gorzej dla użytkowników. Wtedy zaczynają pojawiać się coraz to bardziej wymyślne i wysokie opłaty a więc i ceny.

W interesie wszystkich użytkowników jest to, aby nie doprowadzać to powstawania monopoli w dowolnej dziedzinie życia. Dlatego dobrze korzystać z kilku alternatywnych portali ogłoszeniowych – podobnych na przykład do OLX ale będących jego konkurencją.

Jest kilka stron ogłoszeniowych – którymi warto się zainteresować a są mniejszymi substytutami OLX a co więcej nadal działają bezpłatnie. Niestety OLX tak samo jak Allegro bardzo mocno podnosi ceny praktycznie z miesiąca na miesiąc – co skutkuje coraz większą ceną dużej ilości sprzedawanych rzeczy.

Wygrywa na monopolu tylko OLX – bo sprzedawcy przenoszą zwiększone koszty na zwiększone ceny produktów. Tak jest w każdej dziedzinie handlu i usług, dlatego warto zawsze sobie z tego zdawać sprawę (ale to na marginesie).

Jakie są najlepsze alternatywne strony – podobne do OLX, które warto odwiedzać i z nich korzystać:

sprzedawacz.pl, sprzedajemy.pl, lento.pl i gratka.pl – tych 5 stron jest jednymi z większych konkurentów. Warto zawsze je brać pod uwagę przy wystawianiu ogłoszeń.

Każdy z tych serwisów jest godny polecenia i wypróbowania. Ilość użytkowników na nim jest mniejsza ale i tak powinno się z nich korzystać. To zwiększy możliwości sprzedażowe jak i możliwość znalezienia czegoś do kupienia, czego być może nie ma gdzie indziej.

Osłabienie pozycji OLX leży w interesie wszystkich użytkowników – bo monopol wyciśnie wszystkich z gotówki. Istnieje oczywiście wiele innych stron ogłoszeniowych niż te co podałem. Jednakże wymienione wyżej, są zdecydowanie najlepszymi konkurentami dla lidera, a więc trzeba o nie dbać i z nich korzystać także.

W innym wypadku powstanie coś podobnego jak dawniej Allegro i Świstak – historia prawdziwa – smutna i drastyczna gdzie został tylko pazerny tytan. A wszyscy ponoszą koszty drożyzny, gdy już zostaje sam monopolista. On wtedy może stale zmieniać i windować w kosmos opłaty – gdy brak jest realnej dla niego konkurencji.

Na rynku musi być jak najwięcej konkurentów – tylko wtedy jest to wygodna sytuacja dla użytkownika i walka o niego. Inaczej jest tylko stały wzrost cen i zaciskanie pętli na przysłowiową szyję. Dlatego warto korzystać także z innych portali i pozwalać im się rozbudowywać.

Zachęcam także do podawania w komentarzach realnie silnych konkurentów stron z ogłoszeniami dla OLX. Im będzie ich więcej – tym lepiej dla każdego. Zapraszam do kolejnych tematów w serwisie.

16 wypowiedzi

 1. Zausku pisze:

  Korzystam z 3 z tych alternatywnych. Ogólnie nie jest źle, co jakiś czas ktoś także tam się znajduje chętny. Na innych ogłoszeniach oferuję trochę taniej niż na OLX bo mogę tak robić z powodu braku opłat. Na allegro także sprzedaję ale też drożej bo tam jeszcze więcej opłat i kosztów.

 2. SauskiS pisze:

  Na serwisie OLX to ja mam z 5 kont aby mieścić się w limitach. Co chwila przelogowanie aby ponowić ofertę, alby odpisać itp. Jeszcze dwa lata temu starczyło jedno konto na wszystko, teraz roweru tyle samo a muszę mieć pięć osobnych adresów bo tak wysokie są limity. A ceny dla sprzedawców to już całkiem zdzierstwo.

 3. Sandra Bircz pisze:

  Darmowe ogłoszenia to nie problem, jest z tym dużo stron w internecie. Problem w tym, że z niedużej ilości z nich korzysta wiele osób. niestety ludzie szybko wpadają w monopol korzystania z jednych platform i tym samym staje się to dla nich coraz droższe na własne życzenie.

 4. Zofia pisze:

  Korzystam z Lento najlepsza z tych alternatyw

 5. Bardzo Wartościowy wpis!

  ukazujący wręcz MATRIX! w tej materii… w który wpada masa ludzi :/ jak śliwka w kompot!
  często nie zdając sobie totalnie sprawy, ze są manipulowani programowani wszelkiej maści psychologicznymi chwytami/sztuczkami pod ruchy Monopolistyczne/niezdrowy Monopolizm.

  Głownie jest to forma Reklamy – wszelkiej maści / Dużego / na pozyskanie jak największej ilości ludzi w określonym czasie, pod działanie iż damy coś wręcz free po kosztach mocno opłacalności :/

  i teraz UWAGA!, której zasada działania ma 2 b. istotne oblicza:

  – dobre / w fazie początkowej pod często Aktorska Grę, nierealny/fixyjny w sporym stopniu Film

  – złe / bez gry – film nadal załóżmy lecz na faktach… i gdy przychodzi, co do czego, zaczyna ukazywać się prawdziwe oblicze Big Gracza np. że klient-użytkownik w końcowej fazie dostaje często pod masówkę cos/produkt-usługę

  jak i zaczyna stawać się Trybikiem/komórką w załóżmy Jądrze Planu działania takich Firm, a dokładnie w materialnej machinie, której priorytetami jest jak największe wyciśniecie z ludzi/firm itp. korzyści materialnej… głównie pieniędzy/zasobów/ziemi pod monetyzacje w tym pod wysokie kwoty, jak na dany kraj…

  i co chore! to fakt iż już o wiele wcześniej ten zamysł był znany/ustalony w Polityce działań-strategii takiej firmy – która częściej ma daleko w D. klienta-użytkownika/mała firmę w późniejszej fazie już jako np. wartościowa istotę żywa, bliźniego a nie jakiś przedmiot-robota-rzecz materialna :/ – i często, gdy przez lata taki ktoś mniejszy zostawił sporo $, czasu u Molocha.

  Główny powód to głownie: polityka strategii – gdzie jak naj zysk/i /mamona/władza/mocarstwo/ byciem guru… przejmują kontrole-Rządy w postepowaniu… i takie wytyczne staja się wręcz święte! priorytetowe!

  – zachodzi wtedy tez zmiana w Polityce działania o min. 120stp. pod wzorzec np. materialny

  – często po drodze nie biorąc jeńców jak i niszcząc przy tym bezwzględnie małe – krajowe – lokalne – rodzinne – biznesy, a także zdrowie i nierzadko życie ich właścicieli, ziemie-teren np. odpadami z produkcji (bywa tez, ze gospodarkę, gdy raz, dwa wynosi się taka firma po osiągnieciu planu/celu w zyskach tzn. ile można tylko było wycisnąć i przenosie się do nowego regionu-kraju itp.).

  Temat ogólnie rzeka…

  i nie byłoby aż tak złe jeśli takie – Molochy-Monopoliści nie przekraczaliby np. prawa (często jednak je łamiąc i mając rzesze prawników pod wręcz nawet nietykalność) – istotnych granic – zasad, a prowadzili się pod kulturę, szacunek i zdrowy tryb przedsiębiorczości dla ogółu, a tym bardziej Rządzący danego kraju powinni solidnie pilnować, aby pod naj wzorce postępowała taka BIG firma, co jest w PL daleko jeszcze od nawet 5-6z10, a co dopiero wyżej w tej skali.

  Polityka taka jest tez typowym Biznes Planem pod Corpo – strikte z Hamerykanskiej filozofii biznesowania/ziemi/filmów gdzie wyjątki w postepowaniu zdrowym/ fair zdarzają się bardzo rzadko… jak i zasada działania pod środek tzn. dobre i złe praktyki/podejście ma miejsce.

  Polecam zagłębić się też w tej tematyce np. pod “ciemne strony dużych firm – Corpo – ich wzorce w postepowaniu”
  w różnych branżach najlepiej!… od żywności po hodowle, elektronikę, medycynę bo można się mocno zdziwić/nauczyć jak wiele jednak zła/nierówności/toksyn generuje taki Moloch :/ niż dobra w końcowej fazie działalności/życia (oczywiście są tez wyjątki, żeby nie było iż celuje w formę jednostronności/mocno subiektywnie)

  Do tego jak dojdzie jeszcze podatność w narodzie ludzi pod takie postepowanie – pod Matrix to już w ogóle słabo nic tylko czekać na najgorsze… jeśli się Narod nie ocknie w porę zresztą mamy już jakiś zarys dziś, co na Rynku nie tylko biznesowym dzieje się, lecz jak i co ważne ekonomicznym/ walutowym lub na rynku Pracownika

  Co do stron z których warto częściej korzystać to polecam – Regionalne – lokalne serwisy – małe z ogłoszeniami-fora…
  np. wpisując dane miasto region do ogłoszenia sporo tego jest w TOP wyszukiwarek dziś, lecz uważać przy tym na oszustów, marketingowe wpisy wirusowe, gdyż jest ich niestety więcej u tych mniejszych z racji, aby np. przechodzić do Molochów, które często opłaciły dana agencje reklamowa pod np. FAKE-owe wpisy itp.

  oraz wykorzystując różne strony pod fancluby-grupy – social media z Miast-Regionów.

  jak i szukanie po sklepach internetowych produktu/firm z regionu, lecz tych jak najmocniej fair-uczciwych co do cen, jakości itp. … no i włączać często myślenie! świadomość 😉 nie dając się włożyć i zamknąć w metalowa puszkę jak jakiś śledź – której wnętrze nierzadko jest Matrix-em.

  Pozdrawiam.

 6. Tomi pisze:

  Z tych wszystkich, Olx przoduje jako najgorszy serwis pod względem awarii, niekompetencji pracowników serwisu oraz ilością podróbek i oszustw.

  1. Marta pisze:

   zgadzam się z twoją opinią. Mają “chłopców do bicia”, którzy odpisują na zarzuty wobec OLX, którzy są szeregowymi pracownikami od których nic nie zależy i za chwilę ankieta – oceń pracę konsultanta. DNO….. Ciągle …ups coś poszło nie tak… albo mamy awarię i żadnych zmian. Jak przeglądasz stronę z ofertami to czy oglądasz trzecią czy ósmą to i tak wracasz zawsze na pierwszą ofertę. Pisałam w ubiegłym roku kilka razy i jakby grochem o ścianę, żadnej reakcji

 7. szymon pisze:

  polecam ooe.pl darmowy serwis ogłoszeniowy w tym darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, nieruchomości, oferty pracy

 8. Kosmix pisze:

  Ostatnio znalazłem Tabli.pl, ciekawa alternatywa

 9. Dawid pisze:

  Popieram w całej rozciągłości tematu. To co się dzieje z opłatami na OLX to kpina.

 10. Piotr pisze:

  Nowy ale darmowy serwis ciekawsko.pl

 11. Precz z OLXem pisze:

  Z tym cenami co wyrabia ostatnio OLX to już jest gruba przesada, około 1-1,5 roku temu płaciłem za dodanie ogłoszenia w kategorii Nieruchomości 29zł, dziś (luty 2023), za to samo chcą już 59zł. 100% podwyżki w takim krótki czasie nie jest normalne. Musimy zbojkotować ten cały OLX i przenieść się na darmowe portale. Też polecam sprzedajemy, lento, sprzedawacz. Jest tam co raz więcej użytkowników, z tym że te portale w ogóle się nie reklamują. O OLXie, Otodom, Allegro wszyscy słyszeli w telewizji. Natomiast sprzedajemy, lento, sprzedawacz z tego co wiem to nie reklamowali się w telewizji. Jak to mówią reklama dźwignią handlu.

  1. Jak pojawi się ich reklama – to pojawią się też i opłaty. Bo jak coś jest bezpłatne, nie może wydawać więcej na coś – gdy i tak nic z tego więcej nie zarobi. Dobrze jak jest 5 graczów, bo 3 mogą się zmówić. OLX faktycznie także moim zdaniem zrobiło się bezczelne! Jak ma się przykładowo siodełko do roweru oraz dzwonek, to nie da się wystawić tych 2 rzeczy, tylko chcą opłaty. Bo limit ogłoszenia jest na 1 sztukę w kategorii. Wszystko co robią, robią tak – aby ludzi zmusić do płacenia dodatkowych kwot. Mi już bokiem wychodzi ten OLX przez ich skrajną pazerność, tam wystawiam tylko kilka rzeczy zbędnych w domu i to nawet się nie udaje.

 12. Precz z OLXem pisze:

  Zgadzam się w 100%. Powyższy komentarz na temat OLX dodałem również na kilka innych znanych portali. Im więcej osób go przeczyta, to może zrozumie że czas odejść z Olxa i poszuka darmowych alternatyw. Albo takich, gdzie te opłaty są dużo niższe. Olx musi zrozumieć, że taka polityka cenowa wyjdzie im bokiem.

  1. Na razie koszą ludzi jak łany zboża. Zauważyłem, że OLX nie odpisuje na reklamacje jakie składałem jeszcze w grudniu. Przez 2 miesiące nie rozpatrzyło 2 różnych reklamacji. Jedną za negatywną ocenę osoby, która chciała abym jej wysłać coś co przekraczało możliwe gabaryty każdej wysyłki. A druga reklamacja to wstrzymane moje ogłoszenie, które nie naruszało ich regulaminu i przedmiotów zakazanych. Wystawiałem tam zwykłą taśmę led – i od razu mi zablokowali nie wiedzieć czemu ogłoszenie. Oczywiście w blokadzie zero słowa o powodach. OLX niestety już nie traktuje poważnie osób, które z niego korzystają – bo pewnie ma ich za dużo. Tak działa zawsze coś co staje się monopolem.

 13. Anonim pisze:

  Zabawne jest tez to, gdy ktoś coś od nas kupi i zgłosi że coś mu nie pasuje. A olx nie napisze co i tylko zdjęcia chcą, dodatkowe ale o co chodzi jakiemuś wymuszaczowi darmowych fantów – to już nie napiszą, bo po co.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *