Podobne strony do OLX – bezpłatne ogłoszenia

Darmowe ogłoszeniaSerwisy ogłoszeniowe to miejsca, na jakich można szukać okazji do zakupu jak i sprzedawać własne rzeczy czy usługi. Niestety jak to bywa – gdy pojawia się monopol a jedna strona staje się najbardziej rozpoznawalna – dzieje się coraz gorzej dla użytkowników. Wtedy zaczynają pojawiać się coraz to bardziej wymyślne i wysokie opłaty a więc i ceny.

W interesie wszystkich użytkowników jest to, aby nie doprowadzać to powstawania monopoli w dowolnej dziedzinie życia. Dlatego dobrze korzystać z kilku alternatywnych portali ogłoszeniowych – podobnych na przykład do OLX ale będących jego konkurencją.

Jest kilka stron ogłoszeniowych – którymi warto się zainteresować a są mniejszymi substytutami OLX a co więcej nadal działają bezpłatnie. Niestety OLX tak samo jak Allegro bardzo mocno podnosi ceny praktycznie z miesiąca na miesiąc – co skutkuje coraz większą ceną dużej ilości sprzedawanych rzeczy.

Wygrywa na monopolu tylko OLX – bo sprzedawcy przenoszą zwiększone koszty na zwiększone ceny produktów. Tak jest w każdej dziedzinie handlu i usług, dlatego warto zawsze sobie z tego zdawać sprawę (ale to na marginesie).

Jakie są najlepsze alternatywne strony – podobne do OLX, które warto odwiedzać i z nich korzystać:

sprzedawacz.pl, sprzedajemy.pl, lento.pl, gumtree.pl i gratka.pl – tych 5 stron jest jednymi z większych konkurentów. Warto zawsze je brać pod uwagę przy wystawianiu ogłoszeń.

Każdy z tych serwisów jest godny polecenia i wypróbowania. Ilość użytkowników na nim jest mniejsza ale i tak powinno się z nich korzystać. To zwiększy możliwości sprzedażowe jak i możliwość znalezienia czegoś do kupienia, czego być może nie ma gdzie indziej.

Osłabienie pozycji OLX leży w interesie wszystkich użytkowników – bo monopol wyciśnie wszystkich z gotówki. Istnieje oczywiście wiele innych stron ogłoszeniowych niż te co podałem. Jednakże wymienione wyżej, są zdecydowanie najlepszymi konkurentami dla lidera, a więc trzeba o nie dbać i z nich korzystać także.

W innym wypadku powstanie coś podobnego jak dawniej Allegro i Świstak – historia prawdziwa – smutna i drastyczna gdzie został tylko pazerny tytan. A wszyscy ponoszą koszty drożyzny, gdy już zostaje monopolista. On wtedy może stale zmieniać i windować w kosmos opłaty – gdy brak jest realnej konkurencji.

Na rynku musi być jak najwięcej konkurentów – tylko wtedy jest to wygodna sytuacja dla użytkownika i walka o niego. Inaczej jest tylko stały wzrost cen.

Zachęcam także do podawania w komentarzach realnie silnych konkurentów stron z ogłoszeniami dla OLX. Im będzie ich więcej – tym lepiej dla każdego. Zapraszam do kolejnych tematów w serwisie.

7 komentarzy

 1. Zausku

  Korzystam z 3 z tych alternatywnych. Ogólnie nie jest źle, co jakiś czas ktoś także tam się znajduje chętny. Na innych ogłoszeniach oferuję trochę taniej niż na OLX bo mogę tak robić z powodu braku opłat. Na allegro także sprzedaję ale też drożej bo tam jeszcze więcej opłat i kosztów.

 2. SauskiS

  Na serwisie OLX to ja mam z 5 kont aby mieścić się w limitach. Co chwila przelogowanie aby ponowić ofertę, alby odpisać itp. Jeszcze dwa lata temu starczyło jedno konto na wszystko, teraz roweru tyle samo a muszę mieć pięć osobnych adresów bo tak wysokie są limity. A ceny dla sprzedawców to już całkiem zdzierstwo.

 3. Sandra Bircz

  Darmowe ogłoszenia to nie problem, jest z tym dużo stron w internecie. Problem w tym, że z niedużej ilości z nich korzysta wiele osób. niestety ludzie szybko wpadają w monopol korzystania z jednych platform i tym samym staje się to dla nich coraz droższe na własne życzenie.

 4. Zofia

  Korzystam z Lento najlepsza z tych alternatyw

 5. Mc2

  Bardzo Wartościowy wpis!

  ukazujący wręcz MATRIX! w tej materii… w który wpada masa ludzi :/ jak śliwka w kompot!
  często nie zdając sobie totalnie sprawy, ze są manipulowani programowani wszelkiej maści psychologicznymi chwytami/sztuczkami pod ruchy Monopolistyczne/niezdrowy Monopolizm.

  Głownie jest to forma Reklamy – wszelkiej maści / Dużego / na pozyskanie jak największej ilości ludzi w określonym czasie, pod działanie iż damy coś wręcz free po kosztach mocno opłacalności :/

  i teraz UWAGA!, której zasada działania ma 2 b. istotne oblicza:

  – dobre / w fazie początkowej pod często Aktorska Grę, nierealny/fixyjny w sporym stopniu Film

  – złe / bez gry – film nadal załóżmy lecz na faktach… i gdy przychodzi, co do czego, zaczyna ukazywać się prawdziwe oblicze Big Gracza np. że klient-użytkownik w końcowej fazie dostaje często pod masówkę cos/produkt-usługę

  jak i zaczyna stawać się Trybikiem/komórką w załóżmy Jądrze Planu działania takich Firm, a dokładnie w materialnej machinie, której priorytetami jest jak największe wyciśniecie z ludzi/firm itp. korzyści materialnej… głównie pieniędzy/zasobów/ziemi pod monetyzacje w tym pod wysokie kwoty, jak na dany kraj…

  i co chore! to fakt iż już o wiele wcześniej ten zamysł był znany/ustalony w Polityce działań-strategii takiej firmy – która częściej ma daleko w D. klienta-użytkownika/mała firmę w późniejszej fazie już jako np. wartościowa istotę żywa, bliźniego a nie jakiś przedmiot-robota-rzecz materialna :/ – i często, gdy przez lata taki ktoś mniejszy zostawił sporo $, czasu u Molocha.

  Główny powód to głownie: polityka strategii – gdzie jak naj zysk/i /mamona/władza/mocarstwo/ byciem guru… przejmują kontrole-Rządy w postepowaniu… i takie wytyczne staja się wręcz święte! priorytetowe!

  – zachodzi wtedy tez zmiana w Polityce działania o min. 120stp. pod wzorzec np. materialny

  – często po drodze nie biorąc jeńców jak i niszcząc przy tym bezwzględnie małe – krajowe – lokalne – rodzinne – biznesy, a także zdrowie i nierzadko życie ich właścicieli, ziemie-teren np. odpadami z produkcji (bywa tez, ze gospodarkę, gdy raz, dwa wynosi się taka firma po osiągnieciu planu/celu w zyskach tzn. ile można tylko było wycisnąć i przenosie się do nowego regionu-kraju itp.).

  Temat ogólnie rzeka…

  i nie byłoby aż tak złe jeśli takie – Molochy-Monopoliści nie przekraczaliby np. prawa (często jednak je łamiąc i mając rzesze prawników pod wręcz nawet nietykalność) – istotnych granic – zasad, a prowadzili się pod kulturę, szacunek i zdrowy tryb przedsiębiorczości dla ogółu, a tym bardziej Rządzący danego kraju powinni solidnie pilnować, aby pod naj wzorce postępowała taka BIG firma, co jest w PL daleko jeszcze od nawet 5-6z10, a co dopiero wyżej w tej skali.

  Polityka taka jest tez typowym Biznes Planem pod Corpo – strikte z Hamerykanskiej filozofii biznesowania/ziemi/filmów gdzie wyjątki w postepowaniu zdrowym/ fair zdarzają się bardzo rzadko… jak i zasada działania pod środek tzn. dobre i złe praktyki/podejście ma miejsce.

  Polecam zagłębić się też w tej tematyce np. pod “ciemne strony dużych firm – Corpo – ich wzorce w postepowaniu”
  w różnych branżach najlepiej!… od żywności po hodowle, elektronikę, medycynę bo można się mocno zdziwić/nauczyć jak wiele jednak zła/nierówności/toksyn generuje taki Moloch :/ niż dobra w końcowej fazie działalności/życia (oczywiście są tez wyjątki, żeby nie było iż celuje w formę jednostronności/mocno subiektywnie)

  Do tego jak dojdzie jeszcze podatność w narodzie ludzi pod takie postepowanie – pod Matrix to już w ogóle słabo nic tylko czekać na najgorsze… jeśli się Narod nie ocknie w porę zresztą mamy już jakiś zarys dziś, co na Rynku nie tylko biznesowym dzieje się, lecz jak i co ważne ekonomicznym/ walutowym lub na rynku Pracownika

  Co do stron z których warto częściej korzystać to polecam – Regionalne – lokalne serwisy – małe z ogłoszeniami-fora…
  np. wpisując dane miasto region do ogłoszenia sporo tego jest w TOP wyszukiwarek dziś, lecz uważać przy tym na oszustów, marketingowe wpisy wirusowe, gdyż jest ich niestety więcej u tych mniejszych z racji, aby np. przechodzić do Molochów, które często opłaciły dana agencje reklamowa pod np. FAKE-owe wpisy itp.

  oraz wykorzystując różne strony pod fancluby-grupy – social media z Miast-Regionów.

  jak i szukanie po sklepach internetowych produktu/firm z regionu, lecz tych jak najmocniej fair-uczciwych co do cen, jakości itp. … no i włączać często myślenie! świadomość 😉 nie dając się włożyć i zamknąć w metalowa puszkę jak jakiś śledź – której wnętrze nierzadko jest Matrix-em.

  Pozdrawiam.

 6. Tomi

  Z tych wszystkich, Olx przoduje jako najgorszy serwis pod względem awarii, niekompetencji pracowników serwisu oraz ilością podróbek i oszustw.

 7. szymon

  polecam ooe.pl darmowy serwis ogłoszeniowy w tym darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, nieruchomości, oferty pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.