Darmowy antywirus i firewall Comodo internet security – Opinia

Comodo antywirus darmowyProgram o nazwie Comodo internet security jest złożoną aplikacją posiadającą w sobie kilka silnych oraz niezbędnych modułów zabezpieczających kompleksowo komputer przed wszelkiego rodzajem zagrożeniami.

Jest to program który posiada w sobie 3 podstawowe pakiety czyli moduł Antywirusa zabezpieczający komputer przed wszelkimi zagrożeniami z Internetu czy plików, Firewall – czyli pakiet ochrony połączeń wychodzących i przychodzących do komputera oraz system Defense + (zabezpieczenie przed skryptami, zachowaniami i programami w komputerze).

Jednakże na szczególną uwagę zasługuje tutaj wirtualizacja systemu – nawet jeśli coś się wkradnie na komputer będzie mogło one tylko działać w wirtualnym systemie a nie realnych strumieniach danych – jest to rewelacyjne zabezpieczenie komputera.

Comodo internet security jest jednym z najlepszych dostępnych darmowych zabezpieczeń komputera i z powodzeniem może być porównywalne z najlepszymi płatnymi wersjami programów. Każda z wymienionych osłon posiada szeroką możliwość dowolnej konfiguracji.

Warto wspomnieć także o tak zwanej piaskownicy w systemie Defense +, polega ona na wirtualizacji komputera oraz zabezpieczenia działania systemu przez stworzenie izolowanego środowiska dla testów działania programu który nie został rozpoznany.

Comodo internet security jest bardzo rozbudowanym programem zabezpieczającym. Możemy w nim z łatwością konfigurować wszelkie zezwolenia sieci oraz działania programów. Opisywany program może z łatwością konkurować z każdą inną płatną aplikacją. Wykrywalność antywirusa jest bardzo dobra.

Firewall jaki wchodzi w skład tego programu jest jednym z najlepszych dostępnych. System Defense + to coś unikatowego, dzięki czemu komputer jest maksymalnie zabezpieczony.

Program posiada automatyczne aktualizacje baz wirusów oraz modułu całej aplikacji. Co bardzo ważne nie obciąża on systemu podczas swojej pracy a jego skanowanie jest szybkie. Darmowy program Comodo internet security posada wszelkie statystyki i logi zdarzeń oraz rejestrów.

Jego bardzo rozbudowane funkcje ustawień tworzą z niego prawdziwą fortecę zabezpieczającą każdy komputer.

Można pokusić się o opinię, że jest to najlepszy darmowy program do ochrony komputera oraz jeden z najlepszych nawet z pośród płatnych programów tego typu. Dodatkowe jego atuty to posiadanie polskiej wersji językowej oraz intuicyjne nawigacja i ustawienia. O samym programie można by pisać bardzo wiele, gdyż jest to bardzo dobrze i mocno rozbudowana aplikacja.

Zdecydowanie polecamy program Comodo internet security. Jest to jedna z najlepszych darmowych pozycji programów zabezpieczających komputer. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.