Darmowy antywirus i firewall Comodo internet security – Opinia

Comodo antywirus darmowyProgram o nazwie Comodo internet security jest złożoną aplikacją, posiadającą w sobie kilka silnych oraz niezbędnych modułów zabezpieczających kompleksowo komputer. Chroni on przed wszelkiego rodzajem zagrożeniami z Internetu oraz dostępu do danych .

Jest to program który posiada w sobie 3 podstawowe pakiety czyli moduł Antywirusa zabezpieczający komputer, przed wszelkimi zagrożeniami z Internetu czy plików. Firewall – czyli pakiet ochrony połączeń wychodzących i przychodzących do komputera. Oraz system Defense + HIPS (zabezpieczenie przed skryptami, zachowaniami i programami w komputerze).

Jednakże na szczególną uwagę zasługuje tutaj wirtualizacja systemu – nawet jeśli coś się wkradnie na komputer. To będzie mogło wyłącznie działać w wirtualnym systemie, a nie realnych strumieniach danych – jest to rewelacyjne zabezpieczenie komputera. Obecnie oferuje tak rozbudowane możliwości tylko Comodo Internet Security. W rzeczywistości posiada on 6 różnego rodzaju osłon, oraz 2 różne rodzaje skanerów – z których każdy ma dodatkowe różne tryby pracy, jak i ustawień ręcznych.

Comodo internet security jest jednym z najlepszych dostępnych darmowych zabezpieczeń komputera. Z powodzeniem może być porównywalny z najlepszymi płatnymi wersjami programów. Każda z wymienionych osłon posiada szeroką możliwość dowolnej konfiguracji.

Warto wspomnieć także o tak zwanej piaskownicy w systemie Defense +. Polega ona na wirtualizacji komputera oraz zabezpieczenia działania systemu przez stworzenie izolowanego środowiska, na przykład dla testów działania programu, który nie został rozpoznany. To bardzo przydatne narzędzie – dzięki któremu – możemy bezpiecznie otwierać dowolne pliki – w środowisku całkowicie izolowanym.

Comodo internet security jest bardzo rozbudowanym programem zabezpieczającym. Możemy w nim z łatwością konfigurować wszelkie zezwolenia sieci oraz działania programów. Opisywany program może z łatwością konkurować z każdą inną płatną aplikacją. Wykrywalność antywirusa jest bardzo dobra – ale zabezpieczenie całościowe komputera wręcz genialne.

Firewall który wchodzi w skład tego programu, jest jednym z najlepszych dostępnych. System Defense + to coś unikatowego, dzięki czemu komputer jest maksymalnie zabezpieczony przed wszelkimi atakami.

Program posiada automatyczne aktualizacje baz wirusów oraz modułu całej aplikacji. Co bardzo ważne nie obciąża on systemu podczas swojej pracy a jego skanowanie jest szybkie. Darmowy program Comodo internet security posada wszelkie statystyki i logi zdarzeń oraz rejestrów.

Jego bardzo rozbudowane funkcje ustawień tworzą z niego prawdziwą fortecę zabezpieczającą każdy komputer. Warto dodać że Comodo internet security (CIS) – jest całkowicie bezpłatny.

Można pokusić się o opinię, że jest to najlepszy darmowy program do ochrony komputera oraz jeden z najlepszych nawet z pośród płatnych programów tego typu. Dodatkowe jego atuty to posiadanie polskiej wersji językowej oraz intuicyjne nawigacja i ustawienia. O samym programie można by pisać bardzo wiele, gdyż jest to bardzo dobrze i mocno rozbudowana aplikacja.

Zdecydowanie polecamy program Comodo internet security. Jest to jedna z najlepszych darmowych pozycji programów zabezpieczających komputer. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

 1. Rafał Kucoń@op.pl pisze:

  Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy z najlepszych programów tego typu. U mnie w domu oraz firmie tylko na nim pracują wszystkie urządzenia i to się sprawdza od lat. Comodo bardzo ładnie sobie radzi bo ma dużo osłon i zabezpieczeń na raz. Jak testują w jakiś porównywarkach to nie biorą jego całości pod uwagę tylko zawsze wycinek aby nie zasmucił on płatnych konkurentów. polecam wszystkim ten darmowy program, jest naprawdę genialny.

 2. serytg pisze:

  Ciekawe czy za pomocą Comodo nadal masowo wykradają dane użytkowników? Pewnie są w tym jeszcze bardziej wyspecjalizowani niż kiedyś.

  1. ToTemat pisze:

   Bardziej niż google i facebook? Bardziej się nie da moim zdaniem. I jakie dane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: