Najlepszy darmowy program graficzny Gimp – Opinia

Program graficznyDarmowy program graficzny – Gimp. Jest to jeden z najbardziej popularnych programów do tworzenia oraz obróbki grafiki, nawet w porównaniu z innymi programami płatnymi. Wśród darmowych programów tego typu jest on zdecydowanie najlepszy.

Program Gimp da się dostosować do każdej wersji językowej, jest praktycznie przejrzysty w obsłudze dla osób, które mają odrobinę doświadczenia w aplikacjach graficznych i znają pojęcia z dziedziny grafiki. Choć akurat nie jest to konieczne gdyż sama obsługa jest dość intuicyjna co do podstawowej obsługi.

Gimp jest ładnie przygotowany ze strony możliwości dla twórcy grafiki oraz z strony wyglądu interfejsu. Jest to bardzo zaawansowane narzędzie o ogromnych możliwościach twórczych i edytorskich. Obsługuje wszystkie formaty plików graficznych i może grafikę eksportować do każdego z tych rodzajów.

Standardowo obsługuje warstwy. Bardzo liczne opcje zapewniają nam nieograniczone możliwości twórcze. Dla osób, które tyko przelotem korzystają z Gimpa jest tam wybór mnóstwa dekoracji i wizualizacji.

Program graficzny Gimp jest popularny nie tylko dlatego, że jest darmową wersją. Jego popularność wynika także dlatego, że jest po prostu świetnym narzędziem graficznym. Można w nim stworzyć wspaniałą grafikę, barierą jest tylko wyobraźnia i poznanie się na możliwościach Gimpa.

Plusy Gimpa: Darmowy, prosty w obsłudze, ogromne możliwości edytorskie, bardzo liczne opcje, każda wersja językowa, Tysiące dodatków graficznych. Minusy – brak. Praktycznie program sam w sobie nie ma słabych stron.

Można tylko dodać, że miłe by było większe wsparcie dla grafiki w formacie gif i jej tworzenia. Być może fajnie jak by było w nim więcej pędzli, choć mamy ich nieograniczoną ilość gdy pobieramy dodatkowe z sieci. Gimp obsługuje pędzle i inne dodatki jakie są przeznaczone także do photoshopa. Polecamy wszystkim ten program graficzny. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 Comments

  1. Tetmajer pisze:

    Mogę powiedzieć to z cała pewnością – nie ma lepszego programu do tworzenia i obróbki grafiki z darmowych niż Gimp. Program jest genialny, stosunkowo czytelny w obsłudze i ma gigantyczne opcje i możliwości zmian. A każda następna wersja moim zdaniem jest coraz lepsza. Polecam wszystkim na początku go bo pewnie i tak na nim w końcu się zostanie.

  2. Sybrowski Kamil pisze:

    Bez wątpienia ten program jest najlepszy z najlepszych do tworzenia grafiki. Po prostu można na nim zrobić cuda a sam jest prosty w obsłudze. Od wielu lat mam go i nigdy nie było problemów. Poradników w sieci na jakieś specjalne efekty też jest masa. Bardzo dobre oprogramowanie, aż dziwne że jest bezpłatne bo znacznie wychodzi po za skalę możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *