Najlepszy darmowy program graficzny Gimp – Opinia

Program graficznyDarmowy program graficzny – Gimp. Jest to jeden z najbardziej popularnych programów do tworzenia oraz obróbki grafiki, nawet w porównaniu z innymi programami płatnymi. Wśród darmowych programów tego typu jest on zdecydowanie najlepszy.

Program Gimp da się dostosować do każdej wersji językowej, jest praktycznie przejrzysty w obsłudze dla osób, które mają odrobinę doświadczenia w aplikacjach graficznych i znają pojęcia z dziedziny grafiki. Choć akurat nie jest to konieczne gdyż sama obsługa jest dość intuicyjna co do podstawowej obsługi.

Gimp jest ładnie przygotowany ze strony możliwości dla twórcy grafiki oraz z strony wyglądu interfejsu. Jest to bardzo zaawansowane narzędzie o ogromnych możliwościach twórczych i edytorskich. Obsługuje wszystkie formaty plików graficznych i może grafikę eksportować do każdego z tych rodzajów.

Standardowo obsługuje warstwy. Bardzo liczne opcje zapewniają nam nieograniczone możliwości twórcze. Dla osób, które tyko przelotem korzystają z Gimpa jest tam wybór mnóstwa dekoracji i wizualizacji.

Program graficzny Gimp jest popularny nie tylko dlatego, że jest darmową wersją. Jego popularność wynika także dlatego, że jest po prostu świetnym narzędziem graficznym. Można w nim stworzyć wspaniałą grafikę, barierą jest tylko wyobraźnia i poznanie się na możliwościach Gimpa.

Plusy Gimpa: Darmowy, prosty w obsłudze, ogromne możliwości edytorskie, bardzo liczne opcje, każda wersja językowa, Tysiące dodatków graficznych. Minusy – brak. Praktycznie program sam w sobie nie ma słabych stron.

Można tylko dodać, że miłe by było większe wsparcie dla grafiki w formacie gif i jej tworzenia. Być może fajnie jak by było w nim więcej pędzli, choć mamy ich nieograniczoną ilość gdy pobieramy dodatkowe z sieci. Gimp obsługuje pędzle i inne dodatki jakie są przeznaczone także do photoshopa. Polecamy wszystkim ten program graficzny. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Tetmajer

    Mogę powiedzieć to z cała pewnością – nie ma lepszego programu do tworzenia i obróbki grafiki z darmowych niż Gimp. Program jest genialny, stosunkowo czytelny w obsłudze i ma gigantyczne opcje i możliwości zmian. A każda następna wersja moim zdaniem jest coraz lepsza. Polecam wszystkim na początku go bo pewnie i tak na nim w końcu się zostanie.

  2. Sybrowski Kamil

    Bez wątpienia ten program jest najlepszy z najlepszych do tworzenia grafiki. Po prostu można na nim zrobić cuda a sam jest prosty w obsłudze. Od wielu lat mam go i nigdy nie było problemów. Poradników w sieci na jakieś specjalne efekty też jest masa. Bardzo dobre oprogramowanie, aż dziwne że jest bezpłatne bo znacznie wychodzi po za skalę możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.